Produkty : CD barvy

Barvy k potisku kompaktních disků

Motivy na kompaktní disky jsou náročné, nicméně rychle se měnící trh prošel i tiskařským průmyslem. Je mnohem důležitější než kdykoli předtím přizpůsobit nové produkty individuálním požadavkům zákazníků. Uvědomme si, že CD disky jsou také reklamní média. Za účelem použití pěkných a přesvědčivých dekorací je použití produktů vysoké kvality nezbytné. Coates Screen Inks GmbH nabízel speciální barvy na CD disky od roku 1995, pod názvem CD1 a CD2. CD1 je produkt velmi známý na mezinárodním tiskařském trhu. V současnosti jsou sítotiskové barvy CD1 doplněny o systémy CD ofset a CD2, které, vykazují mnoho vylepšení ve srovnání s jejich předchůdcem, barvami CD1.

Ofsetové barvy na CD disky, řada CDO a CDS

Vývoj barev řady CDO a CDS jasně ukazuje vysokou důležitost přizpůsobení produktů Coates Screen požadavkům zákazníků. Čím dál více zákazníků má požadavky na foto kvalitu tisků. Vynikajících tisků foto kvality se dosahuje použitím ofsetového tisku. Barvy řady CDO vykazují velmi dobré tiskové vlastnosti, vynikající reologické a stejně tak trasparetní a tiskové vlastnosti. To jsou právě ty vlastnosti, které vyžadují kvalitní fotografické tisky. Díky nejnovějšímu vývoji suchého ofsetu jsou výsledné tisky velmi ostré a brilantní.

Výhody těchto typů barev spočívají v rychlém procesu schnutí a dobré přilnavosti ihned po procesu sušení. Barvy CDO vykazují minimální nárůst tiskového bodu. Navíc viskózní a tixotropické tolerance jsou velmi nízké. Tyto systémy barev jsou doplněny speciálně přizpůsobenými sítotiskovými barvami a přetiskovými UV laky. Barvy CDO jsou použitelné pro mnohé povrchy, zejména pro nečitelné zóny CD disků, včetně audio disků, CD-ROM a DVD. Jsou také použitelné pro tisk UV-spin-coating. Při tisku na tyto materiály doporučujeme aplikovat barevný motiv co nejrychleji, aby se zachovala optimální adheze.

Barvy CDO jsou vyráběny bez amino přísad. Tím nevznikají žádné nepatřičné efekty, i když jsou dlouhodobě skladovány za nepříznivých podmínek. CDO barvy jsou vysoce odolné teplu a vlhkosti. Životnost barev je asi 12 měsíců, v závislosti na skladovacích podmínkách, někdy i déle.

Barvy na CD disky, řada CD2

Sítotiskové barvy CD2 jsou speciálně vyvinuty na potis CD-ROMů včetně CD a DVD. Jaký je rozdíl mezi barvami řady CD2 a jejími předchůdci CD1? V základě jsou to tato technická zlepšení:

- vyšší viskozita
- rychlejší sušení
- zvýšená adheze
- minimalizované smršťovací vlastnosti

Také roztékavost při zastavení tiskového procesu se zlepšila. CD2 vykazují vynikající ostrost a tiskové vlastnosti při všech tiskových rychlostech. Díky nízkým tixotropním tolerancím může být aplikovány přímé a procesní tisky najednou. Barvy CD2 mají dobrou přilnavost na všech komerčních UV-spin-coating materiálech, stejně tak i na polycarbonátu. CD2 barvy byly navrženy s minimálními smršťovacími vlastnostmi, aby nedocházelo k deformacím DVD disků. Adhezní vlastnosti při vícebarevném tisku jsou také vynikající. Barvy CD2 jsou mísitelné s barvami CD1 v každém poměru. Oba systémy jsou plně kompaktibilní.

Řada CD2 se svými výhodami proti řadě CD1 je další novinkou, kterou uvedl Coates Screen na tiskařský trh.

[ Zpět ]
 
sítotiskové barvy HG,CX,CP,MI,SG,YN,Z,ZGL,UV,UVP,UVN,UVGL,UVGS, tampotiskové barvy TP218,TP219,TP300,TP313,TP260,TPPP, ředidla a zpomalovače ZMA,ZMB,ZMC,ZMU,TPD,VZ05,VZ10,VZ20,VZ25,VZ30,VZ40,VD10,VD20,VD30,VD40,VD50,VD60 emulze YC4001,GHS,YA108,YG201,YG205,YG545, lepidla na rámy YC1002,YC1006