Novinky : UVGS

UVGS - nová generace UV vytvrzovaných barev na sklo


Barvy série UVGS jsou vývojovým rozšířením předchozích barev na sklo UVG. Základní technologie je stejná. Ale nový modulární systém umožňuje daleko více možností aplikace a tyto barvy jsou vhodné pro univerzální dekorace na sklo.

Jsou zde tři rozdíly volby použití barev UVGS. Základní báze barvy může být upravena na zakázku pro příslušné aplikace použitím speciálních aditiv a ředidel:

A) - bez použití aditiv

Mechanická odolnost barevného filmu přímo po UV sušení - žádné speciální požadavky na zvýšenou odolnost proti vodě a kondenzované vlhkosti. Pokud je nutné můžeme barvy UVGS zředit pro tisk 5% ředidla UV/V. Směs barvy a ředidla je možné použít bez omezení do konce životnosti barvy, která je uvedena na plechovce.

Použití: nábytkářský průmysl (kromě koupelnového nábytku), hrací automaty, dekorace na sklo.

B) - přidání 5% adhézního přípravku UVGS/HS

Zvýšení odolnosti proti vodě. Konečné sušení přesahuje určitý čas daný pro sušení. Teprve takové tisky vykazují konečnou pevnost a odolnost. Zpočátku je film docela pružný. Proto mohou být skleněné desky řezány a upravovány ihned po tisku bez rizika otřepení barevného filmu. Konečné sušení tisků vykazuje vynikající mechanicko-abrazivní odolnost a také dostatečnou odolnost proti vodě ve většině požadavků. Po přidání adhezního přípravku UVGS/HS je možné barvu používat bez omezení asi týden. Pokud je nutné přidat ředidlo, je možné použít max. 5% univerzálního ředidla UV/V.

Použití: nábytkářský průmysl včetně kouplnového nábytku, hrací automaty, dekorace na sklo.

C) - přidání 5% adhezního přípravku UVGS/HS s následným sušením v peci

Následné sušení v peci při teplotě asi 120°C po dobu 30 min. podstatně zvyšuje odolnost. Barevný film vykazuje dobrou odolnost proti kondenzované vlhkosti stejně tak proti přímému působení vody po dlouhou dobu. I když je v mokrém prostředí mechanicko-abrazivní odolnost poněkud snížena, vnitřní zesíťování se děje jen malou chvíli po sušení.

Použití: myčce odolné nádobí, skleněné flakony na kosmetiku

Alternativa pro dosušování

Pokud je sušení v peci nemožné, můžeme přidat do barvy, kromě adhezního připravku UVGS/HS, 3% tužidla UVGS/HF. Takto namíchanou barvu můžeme použít asi 8h. Tuto barvu můžeme použí ještě i po 24h, avšak přídavkem minimálně 25% čerstvě namíchané barvy. Takto natištěný barevný film se dosušuje při pokojové teplotě. Film vykazuje dobrou odolnost již po 24h, ale konečné vytvrzení nastává až po 72h.

 
sítotiskové barvy HG,CX,CP,MI,SG,YN,Z,ZGL,UV,UVP,UVN,UVGL,UVGS, tampotiskové barvy TP218,TP219,TP300,TP313,TP260,TPPP, ředidla a zpomalovače ZMA,ZMB,ZMC,ZMU,TPD,VZ05,VZ10,VZ20,VZ25,VZ30,VZ40,VD10,VD20,VD30,VD40,VD50,VD60 emulze YC4001,GHS,YA108,YG201,YG205,YG545, lepidla na rámy YC1002,YC1006