Novinky : UVX

UVX - nové pružné barvy na PVC


Máme k dispozici spoustu UV barev použitelné pro potisk PVC materiálů. Avšak většina UV barev mají více či méně nepříznivé efekty na těchto materiálech. Např. odolnost proti roztržení samolepících PVC fólií a odolnost proti nárazu u tvrzených PVC fóliích je snížena. S barvou UVX jsme vyvinuli systém barev s nízkým vlivem na tyto faktory.

Navíc používáme pouze přírodní materiály s nízkou dráždivostí kůže.

Barvy UVX jsou vysoce reaktivní a mohou být sušeny s nízkou UV energií. Testy ukázaly, že systému barev UVX, při použití síťoviny 150T, dostačuje pro sušení energie pouze 100mJ/cm2.

Díky tomu je sušící proces barev UVX velmi vhodný pro vícebarevné stroje. Navíc má toto použití malé sušící energie minimální tepelné zatížení pro potiskované materiály. Barvy UVX jsou nabízeny v systému C-MIX-2000 a take jako barvy prosesní(CMYK). Tyto barvy odolávají nepřiznívým podmínkám počasí a jsou tedy vhodné pro exteriery se světlostálostí 2-3 roky.

Pro více technických informací si vyžádejte technický list.

Další modifikace barev UVX


Při vývoji UV barev řady UVX jsme se soustředili na vlastnosti, jejichž přednosti jsou použitelné zejména pro potisk PVC materiálů.

Urychlené zátěžové testy v naší laboratoři ukázaly, že barvy UVX vykazují vynikající odolnost proti venkovnímu prostředí, pokud jsou použity pro tisk na velmi kvalitní PVC materiály. Barvy UVX ve standartní podobě vykazují velmi lesklé tisky. Proto se také používají pro procesní tisky.

Avšak někteří zákazníci preferují v procesním tisku spíše pololesklé tisky. Výhody jsou zřejmé. Přirozeně že, tyto tisky nevykazují mastný vzhled, který by byl získán použitím lesklých procesních barev.

Při setkání s tímto požadavkem byla naše řada barev UVX rozšířena o matnou verzi. Barvy UVX/MT v procesních odstínech mohou být bez problémů ve stejných případech jako lesklé barvy UVX. Vykazují tenkou barevnou vrstvu a optimální schopnost tisku. Při správných přímých tiscích jsou tradičně téměř bez zápachu. To je výhoda, pokud jsou tisky vyvěšeny uvnitř, např. v obchodních domech.

 
sítotiskové barvy HG,CX,CP,MI,SG,YN,Z,ZGL,UV,UVP,UVN,UVGL,UVGS, tampotiskové barvy TP218,TP219,TP300,TP313,TP260,TPPP, ředidla a zpomalovače ZMA,ZMB,ZMC,ZMU,TPD,VZ05,VZ10,VZ20,VZ25,VZ30,VZ40,VD10,VD20,VD30,VD40,VD50,VD60 emulze YC4001,GHS,YA108,YG201,YG205,YG545, lepidla na rámy YC1002,YC1006